Cleanance Gel

cleanance GELelИслкучително нежен за проблематичната кожа, овој гел за чистење богат со Avène термална изворска вода ја отстранува нечистотијата и регулира излачувањето на маснотии.
poveke detali

TriAcnéal EXPERT

Photo TriAcnВal EXPERT 30ml sans capsuleTретман на кожа со акни кај адолесценти и возрасни. TriAcnéal EXPERT содржи комбинација од иновативни компоненти кои моќно делуваат против акните. poveke detali

Cleanance EXPERT

cleanance expertТајната на Cleanance Еxpert лежи во триото на интелигентни состојки. Кога мртвите клетки на кожата и вишокот на себум ќе се натрупаат, можат да формираат чеп над фоликулите на влакната, со што формираат идеална средина за развој …poveke detali

Cleanance HYDRA

cleanance hydraCleanance HYDRA крем за навлажнување и смирување на кожа, по третманот на акните. Овој богат, но немасен крем ги компензира иритирачките и дехидрирачки третмани против акни, едновремено респектирајќи… poveke detali

Cleanance MAT

Cleanance matCleanance MAT за регулирање на сјајот на кожата. Специјализиран за масна кожа склона на создавање дамки, акни и црнки. Оговора на потребите на масната кожа, истовремено почитувајќи ја нејзината осетливост…poveke detali

Cleanance solaire SPF 50+

nova-cleanance1Емулзија со SPF 50+ за масна проблематична, чуствителна и кожа склона кон акни.
poveke detali