Avène Cold Cream Stick

Стик 4.5 gr.

Храни, хидрира и ги штити сувите усни

Предности
Храни – Богат стик со Cold Cream кој во потполност ги прекрива и ги храни Вашите усни.
Обновува – содржи сукралфат кој ја убрзува обновата на кожата на уснитего .
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Cold Cream Stick е е наменет за суви чувствителни и/или испукани усни. Водоотпорен е и може да го користат сите (почнувајќи од деца над 3 години)

Начин на аплицирање

Состав

SQUALANE – RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL (RICINUS COMMUNIS SEED OIL) – BEESWAX (CERA ALBA) – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER) – MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM)- COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX (COPERNICIA CERIFERA CERA) – ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE – GLYCERYL LINOLEATE – AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) – BISABOLOL – FRAGRANCE (PARFUM) – GLYCERYL LINOLENATE – GLYCERYL OLEATE – GLYCERYL PALMITATE – GLYCERYL STEARATE – GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL) – MICA – STEARYL GLYCYRRHETINATE – TITANIUM DIOXIDE (CI 77891) – TOCOPHEROL – TOCOPHERYL ACETATE.