Avène Cold Cream Pain sugrass

Туба од 40 ml.

Храни, хидрира и ја штити сувата кожа

Предности
Чисти – Без сапун, нежно ја чисти сувата и чувствителна кожа.
Штити – го обновува хидролипидниот заштитен слој на кожата.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Cold Cream Pain sugrass е ултра богат синдет за чистење наменет за многу сува чувствителна кожа на лице, раце и тело. Има кремаста тексутра, неутрална pH вредност и нежен мирис

Начин на аплицирање:
Состав
SODIUM COCOYL ISETHIONATE. STEARIC ACID. SODIUM LAURATE. SODIUM STEARATE. PARAFFIN. SODIUM MYRISTATE. WATER (AQUA). FRAGRANCE (PARFUM). PEG-45 PALM KERNEL GLYCERIDES. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). CETYL ALCOHOL. GLYCERYL STEARATE. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). TITANIUM DIOXIDE. TOCOPHERYL ACETATE.
Резултати од испитување

Тестирано на 30 субјекти под дерматолошки, офталмолошки и гинеколошки контрола во текот на 21-от ден на примена, еднаш на ден.

Одлично офталмолошки и гинеколошки толеранција.

93% од испитаниците се задоволни од хранливоста на производот.
90% од испитаниците се задоволни од постигнатото чувство на мекост на кожата.