Avène Cold Cream Crème

Туба од 40 ml.

Храни, хидрира и ја штити сувата кожа

Предности
Хидратација –  помогна во одржување на влажноста на кожата.
Штити – ја штити кожата од надворешни влијанија
Храни – Богата со природни масла и Cold Cream, ja негува сува чувствителна кожа на целото семејство.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Ладна крем крем е наменет за сува и многу сува чувствителна кожа. Водоотпорен е и може да се користи од страна на целото семејство.

Начин на употреба
Кремот се нанесува со нежна масажа два пати на ден!

Начин на аплицирање

Состав

MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). GLYCERYL STEARATE. CETYL ALCOHOL. BHT. C20-40 PARETH-10. CAPRYLYL GLYCOL. CETYL PHOSPHATE. FRAGRANCE (PARFUM). POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. SODIUM HYDROXYDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TRIETHANOLAMINE. WATER (AQUA).

Резултати на тестирање:

Интензивно храни: 97% *
Штити од надворешни влијанија: 97% *
Намалување на знаците на сувост: -92% на лицето** , -96% на телото**

Тестовите се спроведени во Канада во ислови на исклучиво ниска температура на 29 испитаници. Производот е нанесувам два пати на ден во период од 3 недели

*% Задоволни пациенти после две недели.
** Проценка од страна на дерматолог после три недели.