akerat-10

 

 

 

Avène Akérat 10 Crème

Туба од 200 ml. со апликатор

Храни, хидрира и ја омекнува хронично здебелената кожа (нозе, лакти, колена, раце и др.)

Предности
Хидратација – благодарение на концентрација на уреа (10%) и кобинираната акција со млечна киселина прават вашата кожа повторно да биде кадифено мека.
Делува кератолички – салицилната киселина ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, за повторно да стане мазна!
Храни – хранливите состојки длабински ја хранат кожата.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Akérat 10 Crème за телое наменет за сериозни промени на кожата како хронично здебелување на кожата, палмоплантарни кератодерми, лихенификација и псоријаза на кожата.

Начин на употреба
Кремот се нанесува со нежно масирање два пати дневно на цело тело. Не нанесувајте на оштетена или инфицирана кожа (рани, инфекции…). Не нанесувајте на деца помали од 3 години и избегнувајте контакт со очи.

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), PROPYLENE GLYCOL, UREA, TRIETHANOLAMINE, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL (PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL), PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, SALICYLIC ACID, CARBOMER, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL, ETHYLENE BRASSYLATE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE.

Резултати на тестирање: Avène Akérat 10 Crème

Испитано на 365 личности со хиперкератозна кожа, со примена на еден месец.
98.4% испитаници се задоволни од делувањето на производот
во 90% од случаевите се омекнати здебелените делови на кожата.