Antirougeurs Jour Creme Riche

 

Avène Antirougeurs Jour Emulsion SPF 20

Туба од 40 ml.

За нормална и мешовито осетлива кожа склона кон црвенило.
БЕЗ парабен

Предности
Спречува и ублажува црвенилото на кожата –  ја стимулира микроциркулацијата и го зајакнува ѕидот на крвните садови.
Штити – збогатен со природни масти дава заштита на вашата кожа.
Штити од сонце – штити од UVA и UVB зраци (SPF 20)
Намалување на оток – благодарение на декстран сулфат ја отстранува акумулираната течност од ткивото.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Antirougeurs Jour Emulsion SPF 20 е наменета за нормална до мешвит тип на кожа склона кон  црвенило.

Начин на употреба
Протриете ја кремата со прстите на дланките и нанесете на цело лице.

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. C12-15 ALKYL BENZOATE. CYCLOMETHICONE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. GLYCERIN. ARACHIDYL ALCOHOL. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. BHT. BLUE 1 (CI 42090). CAPRYLYL GLYCOL. DEXTRAN SULFATE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). HESPERIDIN METHYL CHALCONE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. ISOHEXADECANE. MAGNESIUM SILICATE. MICA. POLYSORBATE 60. RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT. SORBIC ACID. SORBITAN ISOSTEARATE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). WATER (AQUA). XANTHAN GUM.

Резултати на тестирање: Avène Antirougeurs Jour Emulsion SPF 20

Производот е испитан кај лица со провремено црвенило на кожа.
Докажано намалување на интезитетот и зачестеностан на црвенилото на кожата.