soins-essentiels-mousse-150ml_0

Avène Mousse nettoyante

150 ml. боца со пумпица

„Благо“ средство за чистење на кожа за сите кој дават предност на чистење лице со измивање со вода.

Предности
Ја остранува нечистотијата со внимателно одбрани препарати за чистење на кожата.
Регулација на себум – патентираната активна состојка како себорегулатор делува во регулацијата на лачење себум.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Mousse nettoyante е наменета за чистање на лице за нормална и мешовито осетлива кожа

Начин на употреба
Се користи наутро и навечер. Пакувано е во модерна боца со дозер на која не е потребно тресење пред употреба. Текстурата е пријатна за употреба, единствено што треба е благо притискање на шишето е се нанесува на суво или влажно лице. Со нежни и кружни движења се трие лицето, а потоа се мие с вода.

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). SODIUM COCOAMPHOACETATE. SODIUM COCOYL GLUTAMATE. LACTIC ACID. CITRIC ACID. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLUTAMIC ACID. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE.

Резултати на тестирање: Avène Mousse nettoyante

Производ тестиран на 65 испитаници:
– чувство на чиста кожа: 95% задоволни
– ефикасно чистење на шминката: 94% задоволни
– матирање: после 21 ден 92% од испитаниците се задоволни
– помека кожа после аплицирање: 95% задоволни испитаници
– колицина на производот: 99% задоволни