masque

Avène Masque Apaisant Hydratant

Туба од 50 ml.

Маска за хидратација, ја враќа потребната влажност на кожата
БЕЗ парабен.

Предности
Хидрира – богата со состојки за хидратација и хранливи состојки оваа маска е вистинска хидратизирачка купка која и ја дава потребната влажност на кожата
Храни – маслото од шафран интезивно ја храни вашата кожа
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Masque Apaisant Hydratant за смирување е наменета за дехидрирана кожа, кај опекотини од сонце, црвенило и затегнатос на кожата и после третмани на лицето.

Начин на употреба
Нанесете дебел слој на маска на лицето… оставете да делува 10 до 15 минунит. После тоа отстранете го вишокот ос памук или влажна марамица.

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). STEARIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). HYDROGENATED PALM/PALM KERNEL OIL PEG-6 ESTERS. TRIETHANOLAMINE. GLYCERYL STEARATE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). PEG-100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES. CARBOMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). PHENYL TRIMETHICONE.

Резултати на тестирање: Avène Masque Apaisant Hydratant