Lotion Micelare

Avène Lotion Micellaire

Шише од 200 ml.

За благо чистење на кожата и остранување на шминка.
После шистењето на кожата остава чувство на удобност.
БЕЗ парабен.

Предности
НОВА ФОРМУЛА СО ДВОЕН ЕФЕКТ:
1. Хидрира – збогатен со хидратантни состојки. Вашата кожа ќе се чуствува освежено.
2. Смирува – Eau Thermale Avène смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.
1. ЕФИКАСНО ОТСТРАНВАЊЕ НА ШМИНКА
– Чистењето на шминката е попратено и со чистење на другите нечистотии од лицето.
– Ја отстранува водоотпорната шминка.
2. ЈА ЧУВА И НЕГУВА КОЖАТА
– Содржи природни смирувачки својства.
– Делува нежн
– Обезбедува зголемена хидратација со задржување на водата во површинските слоеви на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Lotion Micellaire е наменет за осетлива кожа.

Начин на употреба
Со памук нанесете на лицето, очите и усните. Не е потребна плакнење.

 

 

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). PENTYLENE GLYCOL. POLOXAMER 188. BISABOLOL. CETRIMONIUM BROMIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). PEG/PPG-14/4 DIMETHICONE. PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM CHLORIDE.

Резултати на тестирање: Avène Lotion Micellaire

Производот е тестиран на 115 жени во траење од 10 дена.
94% од жените потврдија ефикасно чистење и отстранување на шминката, додека 74% од жените потврдија дека Avène Lotion Micellaire е поефикасен отколку вообичаените производи за отстранување на шминка
95% од жените го прифатија неговиот освежувачки ефект
Повеќе од 90% од жените изјавија дека нивната кожа ја чуствуваат поугодна после користењето на Avène Lotion Micellaire, отколку при користењето на нивните стари производи за отстранување на шминка.