fluid matifiant

Avène Fluide Matifiant Hydratant

Туба од 50 ml.

Лесна текстура за нормална и мешовито осетлива кожа.
Хидрира, матира и не суши.
БЕЗ парабен

Предности
Регулира лачење на себум – главната активна состојка го намалува произвотството на себум. Матира – микро капсулите го апсорбираат вишокот на масност на лицето.
Хидрира – навлажнувачките состојки помагаат за одржување на влажноста на кожата.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Fluide Matifiant Hydratant е наменета за нормална и мешовито чувствителна кожа.

Начин на употреба
Исчистете го лицето со Avène Mousse nettoyante, и исперете со вода и нанесете од Fluide Matifiant Hydratant. Постапката се прави двапати дневно (наутро и навечер).

Начин на аплицирање
Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BUTYLENE GLYCOL. ISOHEXADECANE. GLYCERIN. POLYMETHYL METHACRYLATE. WATER (AQUA). ACRYLATES/ACRYLAMIDE COPOLYMER. AMMONIUM GLYCYRRHIZATE. CETRIMONIUM BROMIDE. FRAGRANCE (PARFUM). GLUTAMIC ACID. MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM). PHENOXYETHANOL. POLYSORBATE 85
Резултати на тестирање: Avène Fluide Matifiant Hydratant

Тестирано на 67 испитаници:
Матирање: 85% задоволни и без сјај на лицето после 21 дена.
Хидратација: 93 задоволни
Мека кожа после аплицирање: 92% задоволни
Текстура: 100% задоволни
Добра поднола за шминка: 95% задоволни
Вкупно задоволни од производот: 97% задоволни