creme-tolerance-extreme

Avène Tolérance Extrême Crème

Туба од 50 ml. со D.E.F.I технологија на затварање

Ја хидратизира и смирува кожата со максимално почитување на интегритетот на истата, за сите типови на чувствителна кожа.

Нега која ја почитува самата физиологија на кожата а тоа е:

  1. Физио-компитабилност – состојќи кои го имитираат составот на кожата
  2. Физио-компитабилна текстура која се соединува со кожата
  3. Стерилна козметика – револуционерна иновација во нега на кожата, фокусирана на состојки кој се од суштинско значање за кожата. Максимум 7 состојки

Се произведува според „Sterile Cosmetics“ технологија: новиот стандард на произвотство и единствен во светот, кој овозможува производите да не морат да содржат парабен, конзервас или било каква состојка кој делува како конзерванс.  Од самото тоа „Sterile Cosmetics“ технологијата на произвотство дава максимална сигурност за користење на преосетливи кожи.

Предности

Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.
Хидрира – Длабински ја храни и хидрира кожата, истовремено пружејќи и заштита.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Tolérance Extrême Crème е специјално формулиран за сите видови на чувствителна сува кожа на кој име е потреба неопходна хидратација со максимално почитување на интегритетот на кожата

Начин на употреба
Нанесете наутро и навечер на претходно исчистено лице и врат.

Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER), CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL), BEHENYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, WATER (AQUA)

Резултати на тестирање: Avène Tolérance Extrême Crème

Многу високо ниво на толеранција, испитено на 325 корисници со најсложени типиви на чувствителна кожа.

  • на 98% од корисниците после примената на производот нивната кожа ја чувствувале смирено
  • на 100% од испитаниците кожата им е хидрирана
  • 98% се задоволни од производот и начинот на кој нивната кожа се пифаќа производот