LPI  

Avène Lotion Peaux Intolerantes (L.P.I.)

Шише од 200 ml.

Лосион за чистење со лесна и освежувачка текстура.
БЕЗ плакнење, БЕЗ парабен, БЕЗ парфем

Предности
Avène лосионот за чистење на нетолерантна кожа содржи Parcerine®, нова активна состојка, која влијае на механизмот на реактивност на кожата и ја смирува иритацијата, ја враќа бариерата на кожата.
Итстранува шминка – многу лесно ја отстранува шминката истовремено штитејќи ја кожната бариера.
Освежува – формула која обезбедува силна свежина.
Смирува – Parcerine® во комбинација со Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Lotion Peaux Intolerantes за чистење на нетолерантна кожа е наменет за реактивни, иритирани и кожа склона кон иритација.

Начин на употреба
Се применува наутро и навечер – нежно чистете со прстите или памук на лицето, вратот и очните капаци со кружни движења. Избршете без триење. Не е потребно плакнење.

 

Начин на аплицирање
Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), CETEARYL, ALCOHOL, SERINE, CETRIMONIUM BROMIDE, COCO-GLUCOSIDE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, DISODIUM PHOSPHATE, o-PHENYLPHENOL, SODIUM CETEARYL SULFATE, WATER (AQUA).