YstheAL Creme

Avène YsthéAL Crème

30 ml. боца со пумпица
Нова подобрена формула.
Го враќа сјајот на кожата.
За сува и многу сува осетлива кожа.

Предности
Retinaldehyde – патентирана состојка, ја подобрува клеточната активност и го стимулира обновувањето на кожата.
G.G.O. – Ја потенцира ефикасностна на retinaldehyde зголемена анти-стареењето ефект против брчки, го штити еластичните влакна на кожата и го подобрува тонот на кожата.
Антиоксиданс – pre-tokoferil, моќен антиоксиданс, штити од штетните ефекти на слободните радикалиl
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène YsthéAL Crème спречува стареење на кожата предизвикана од изложување на сонце. За сува и многу сува чувствителна кожа.

Начин на употреба
Најпрво се отстранува нечистотијата и шминката од лицето и вратот, па се нанесува мала количина во вечерните часови.

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SQUALANE, PROPYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA), PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, BHT, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, DISODIUM EDTA, OLEOYL, DIPEPTIDE-15, OLEOYL TETRAPEPTIDE-31, RED 33 (CI 17200), RETINAL, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, TRIETHANOLAMINE

Резултати на тестирање: Avène YsthéAL Crème

Испитано на 1933 жени
После 4 месеца, приметено је постепено намалување на брчките. Кожата е помазна и посјајна. Испитаниците беа многу задоволни од текстурата на производот.