YstheAL Contour yeux et levre

 

Avène YsthéAL Contour

15 ml. боца со пумпица
Нова подобрена формула.
Го враќа сјајот и младешкиот изгледн на кожата во пределот на очите и усните.

Предности
Retinaldehyde – патентирана состојка, ја подобрува клеточната активност и го стимулира обновувањето на кожата.
G.G.O. – Ја потенцира ефикасностна на retinaldehyde зголемена анти-стареењето ефект против брчки, го штити еластичните влакна на кожата и го подобрува тонот на кожата.
Антиоксиданс – pre-tokoferil, моќен антиоксиданс, штити од штетните ефекти на слободните радикалиl
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène YsthéAL Contour спречува стареење на кожата предизвикана од изложување на сонце. За сите типови на чувствителна кожа.

Начин на употреба
Најпрво се отстранува нечистотијата и шминката од лицето. Со прстите се нанесува мала количина во пределот на очите и во областа околу усните.

 

Начин на аплицирање
Состав

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), BUTYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 40, SQUALANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SORBITAN PALMITATE, 1,2-HEXANEDIOL, BHT, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, DISODIUM EDTA, OLEOYL DIPEPTIDE-15, OLEOYL TETRAPEPTIDE-31, RED 33 (CI 17200), RETINAL, SODIUM, HYDROXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM

Резултати на тестирање: Avène YsthéAL Contour

Испитано на 1933 жени
После 4 месеца, приметено је постепено намалување на брчките. Кожата е помазна и посјајна. Испитаниците беа многу задоволни од текстурата на производот.