physiolift-jour-creme-lissante_0

Avène PhysioLift Crème

30 ml. боца со пумпица

Ги измазнува длабоките брчки, ја затегнува
кожата и го оживува сјајот на вашето лице.

Предности

Ги намалува брчките – Богат со калоген AscofillineTM и ексклузивни фагменити на хилуронска киселини кој помагат во измазнување на длабоките брчки и затегнување на кожата.

  • Моно-олигомери на Хијалуронска кис., кои заради специфичната големина интезивно ја стимулираат природната синтеза на хијалуронска кис и видливо ги реструктуираат брчките

Штити – Ја штити кожата од слободните радикали,благодарение на Пре-токоферил, моќен антиоксидант.

Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Дали одговара на мојот тип на кожа?

Avène PhysioLift Crème за лице и врат ги намалува брчките, подмладува и ја храни кожата. Со редовна употреба тонот на кожата видливо се подобрува.

Начин на употреба

Најпрво се отстранува нечистотијата и шминката од лицето и вратот, па се нанесува мала количина Avène PhysioLift Crème.

Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DIMETHICONE. BUTYLENE GLYCOL. GLYCERIN. CETEARYL ALCOHOL. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. BEHENYL ALCOHOL. BIS-PEG-12 DIMETHICONE BEESWAX. 1,2-HEXANEDIOL. AMMONIUM ACRYLOYL DIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER. ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT. CAPRYLYL GLYCOL. CETEARYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). MICA. PVP. SILICA. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHERYL ACETATE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM.