Optimale UV Riche    

Avène Hydrance OPTIMALE UV Riche

Туба од 40 ml.

Длабинска и долготрајна идратација.
За сува и многу сува осетлива кожа.
Штити од штетните УВ зраци.

Предности
Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација.
Штити – Содржи заштитен фактор SPF 20 кој ја штити кожата од сончевите зраци и спречува прерано стареење на кожата.
Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата

* горните слоеви на кожата

За кого е наменета?
Avène Hydrance Optimale UV Riche кремата е наменета за сува и многу сува осетлива кожа.

Начин на употреба
Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа.

Начин на аплицирање
Резултати од тестирање: Avène Hydrance OPTIMALE UV Riche

– Испитано на 69 корисници со нормлана до мешовито чувствителна кожа.
– 95% од испитаниците приметија дека нивната кожа е помека и многу подобро хидратизирана само после 5 дена на примена.
– 90% од испитаниците ја пофалија едноставната примена, брзото впивање и лесната текстура.

Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE CETEARYL ISONONANOATE CYCLOMETHICONE OCTOCRYLENE BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE C12-15 ALKYL BENZOATE GLYCERIN POLYMETHYL METHACRYLATE POTASSIUM CETYL PHOSPHATE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL) GLYCERYL STEARATE STEARYL ALCOHOL BENZOIC ACID BETA-SITOSTEROL BHT CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE CHLORPHENESIN DISODIUM EDTA FRAGRANCE (PARFUM) GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT) HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER LECITHIN PEG-32 PEG-400 PHENOXYETHANOL POLOXAMER 188 POLYSORBATE 60 SODIUM CHONDROITIN SULFATE SODIUM HYDROXIDE SORBITAN ISOSTEARATE SQUALANE TOCOPHERYL GLUCOSIDE WATER (AQUA) XANTHAN GUM