Optimale Riche    

Avène Hydrance OPTIMALE Riche

Туба од 40 ml. Длабинска и долготрајна идратација. За сува и многу сува осетлива кожа Предности Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација. Храни – Збогатен со шафран масло. Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата * горните слоеви на кожата За кого е наменета? Avène Hydrance Optimale Riche кремата е наменета за сува и многу сува осетлива кожа. Начин на употреба Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа. Наутро може да нанесете и/или Avène Hydrance Optimale UV Riche крема (SPF 20).  

Начин на аплицирање
Резултати од тестирање: Avène Hydrance OPTIMALE Riche

– Испитано на 69 корисници со сува и многу сува чувствителна кожа.
– 95% од испитаниците приметија дека нивната кожа е помека и многу подобро хидратизирана само после 5 дена на примена.
– 90% од испитаниците ја пофалија едноставната примена, брзото впивање и лесната текстура.

Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM) GLYCERIN PPG-15 STEARYL ETHER CYCLOMETHICONE CETEARYL ALCOHOL CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL) GLYCERYL STEARATE PEG-100 STEARATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER) CETEARYL GLUCOSIDE BENZOIC ACID BETA-SITOSTEROL BHT C13-14 ISOPARAFFIN CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE CHLORPHENESIN DISODIUM EDTA FRAGRANCE (PARFUM) GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT) HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES LAURETH-7 LECITHIN PEG-32 PEG-400 PHENOXYETHANOL POLOXAMER 188 POLYACRYLAMIDE SODIUM CHONDROITIN SULFATE SODIUM HYDROXIDE WATER (AQUA) XANTHAN GUM