Hydrance Optimale Legere

 

Avène Hydrance OPTIMALE Legere

Туба од 40 ml.

Длабинска и долготрајна идратација.
За нормална и мешовито осетлива кожа

Предности
Хидратизира* – комплекс од lipomucin-meiboserin има моментална и двојно дејство; обезбедува долготрајна хидратација и заштита од дехидратација.
Матира – Благодарение на уникатниот систем на микрокапсули, го матира несаканиот сјај и овозможува стабилност на шмиката.
Смирува – Avène термална вода смирува, делува противвоспалително и стварна моментално чувство на смиереност на кожата

* горните слоеви на кожата

За кого е наменета?
Avène Hydrance Optimale Legere кремата е наменета за нормална до мешовит тип на кожа.

Начин на употреба
Нанесувајте наутро или навечер на чиста и сува кожа. Наутро може да нанесете и/или Avène Hydrance Optimale UV Legere крема (SPF 20).

Начин на аплицирање
Резултати од тестирање: Avène Hydrance OPTIMALE Legere

– Испитано на 66 корисници со нормлана до мешовито чувствителна кожа.
– 95% од испитаниците приметија дека нивната кожа е помека и многу подобро хидратизирана само после 5 дена на примена.
– 90% од испитаниците ја пофалија едноставната примена, брзото впивање и лесната текстура.

Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA) CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL) CYCLOMETHICONE SUCROSE STEARATE GLYCERIN BUTYLENE GLYCOL SUCROSE DISTEARATE POLYMETHYL METHACRYLATE BENZOIC ACID BETA-SITOSTEROL BHT CARBOMER CHLORPHENESIN DISODIUM EDTA FRAGRANCE (PARFUM) GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT) HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES LECITHIN PEG-32 PEG-400 PHENOXYETHANOL POLOXAMER 188 SODIUM CHONDROITIN SULFATE SODIUM HYDROXIDE