cleanance expert

Avène Cleanance EXPERT

Туба од 40 ml.

Ефикасна заштита која делува на благи до умерено тешки неправилности: Акни и митисери. 

Предности
Заштита од p. Acnes – активната состојка Diolényl® * се разделува под влијание на p. Acnes и се дели на 2 активни молекули: Octane-1-diol кој има антибактериска ефикасност против p. Acnes; и a-linolenic acid кој го намалува црвенилото.
Активен keratolytic – активна состојка XPressinTM * која помага да се елиминира митисерите и кожата изгледа измазнета
Матира – активна состојка Monolaurin * ја регулира хиперпродукцијата на себум.
Смирува – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Cleananace EXPERT е кремаста емулзија која лесно се размачкува и брзо се апсорбира. Кожата е хидратизирана и матирана.

* патенти

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Cleananace EXPERT со навлажнувачки и мат ефект претставува дневен третнам на лицето за лицато за благи до умерено тешки неправилности.

Начин на употреба
Исчистете го лицето со Avène Cleanance Gel и нежно исушете ја кожата. Нанесете Cleananace EXPERT на целото лице. Може да се користи само Cleananace EXPERT или во комбинација со топични анти-акни терапија.

Начин на аплицирање

Состав

AVENE AQUA. ISOHEXADECANE. PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE. CETEARYL ALCOHOL. BUTYLENE GLYCOL. DIMETHICONE. POLYMETHYL METHACRYLATE. GLYCERIN. 1,2-HEXANEDIOL. ALGIN. BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER. CAPRYLYL GLYCOL. CAPRYLYL GLYCOL LINSEEDATE. CARBOMER. CETEARYL GLUCOSIDE. DIPOTASSIUM PHOSPHATE. DISODIUM EDTA. DISODIUM PHOSPHATE. PARFUM. MONOLAURIN (GLYCERYL LAURATE). PAPAIN. POLYACRYLATE-13. POLYISOBUTENE. POLYSORBATE 20. POTASSIUM SORBATE. SODIUM CETEARYL SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. AQUA.