Photo TriAcnВal EXPERT 30ml sans capsule

Avène TriAcnéal EXPERT

Туба со апликатор од 30 ml.
Ефикасен третман против акни и неправилности на кожата, за адолесцентна и зрела кожа.

Предности
Против неправилности – активната состојка Diolényl®* со тројно селективно дејство го намалува размножувањето на бактериите, го намалува црвениотото и промовира елиминрање на мозолчиња.
Кератолик – активната состојка Х-PressinTM * кој помага да се елиминираат митесерите на кожата и истата ја прави помазна.
Обновувањсе – retinaldehyde,  регулира и спречува стварање на акни и штити од тековните промени на воспалението.
Смируваe – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.
Avène TriAcnéal EXPERT има навлажнувачки и не-мрсна текстура која е лесно да се апсорбира во кожата.

*Патент број ЕП 2379484 Б1

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène TriAcnéal EXPERT е наменет за масна и проблематична кожа склона кон создавање на акни. Ги ублажува неправилностите и лузните. За адолесцентна и зрела кожа.

Начин на употреба
Исчистете го лицето со Avène Cleanance Gel и нежно исушете ја кожата. Се применува во текот на ноќта и оставаме рамномерно да се исуши на лицето (избегнете ја областа околу очите и усните). Минималната примена на производот е 3 месеци. Во случај на појава на пецкање, направете пауза од 1-2 пред повторно употреба. Избегнувајте изложеност на сонце. Во случај на изложеност на сонце, заштитете се со висок заштитен факотр . Не го користете во текот на брменост.

Начин на аплицирање
Состав
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISODODECANE. ISODECYL NEOPENTANOATE. PENTYLENE GLYCOL. PROPYLENE GLYCOL. GLYCERIN. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. WATER (AQUA). POLYMETHYL METHACRYLATE. 1,2-HEXANEDIOL. ALGIN. ARACHIDYL ALCOHOL. ARACHIDYL GLUCOSIDE. BEHENYL ALCOHOL. BHT. CAPRYLYL GLYCOL. CAPRYLYL GLYCOL LINSEEDATE. CARBOMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). HYDROGENATED POLYISOBUTENE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. PAPAIN. PEG-7 TRIMETHYLOLPROPANE COCONUT ETHER. POTASSIUM SORBATE. RED 33 (CI 17200). RETINAL. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE.
Резултати на тестирање: Avène TriAcnéal EXPERT
Испитено кај 20 жени со кожасклона кон создавање на акни. Испитувањето се врши под дерматолошки надзор. Производот се користи секојдневно, еднаш дневно во текот на 6 недели. После 6 недели за 45% намален број на лезии; за 70% намален број на неправилности на лицето; голем процен на подносливост;