ПРОИЗВОДИ AVÈNE ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА МАСНА КОЖА, СКЛОНА КОН АКНИ

Секој Cleanance производ е формулиран со Avѐne Термална Изворска Вода за омекнување и смирување на кожата. Глицерил Лаурат маслото помага во регулирање на секреција на себумот, додека Цинк глуконат ја прочистува кожата со неговите антибактериски карактеристики. Доколку се користи редовно, оваа уникатна комбинација на состојки обезбедува видливи и долготрајни резултати.

Таргетирани третмани за чисто лице

• Чистење – да се елиминираат нечистотиите и вишокот на себум без сушење на кожата

• Тонирање – прочистување на кожата, затегнување на порите, апсорпција на вишок себум и видлив сјај

• Третман – елиминирање на затворените пори, комедони (црнки) и дамки за почиста кожа

• Контрола на себум – апсорпција на себум и обезбедено долготрајно матирање

• Прочистување и ексфолијација – враќање на чиста и здрава кожа

Производите на Avѐne се препорачани од дерматолози ширум светот и може да се комбинираат со лекови за акни и третмаин. Посетете ги линковите подолу и дознајте кои производи од Avѐne најдобро одговараат за Вашата кожа.

Oily_and_Acne_Prone MK

footer-headband